WordPress Uzmanı Ne İş Yapar?

Merhaba ben Ceyhun Yıldız, İstanbul’da Freelance WordPress Uzmanı olarak hizmet veriyorum.

Ülkemizde en çok kullanılan İçerik Yönetim Sistemi(CMS) olan WordPress ile küçük ve orta ölçekli WordPress web siteleriniz için WordPress kurulumu, WordPress tema geliştirilmesi, WordPress güvenliği ve daha birçok konuda özel WordPress destek hizmeti veriyorum.

WordPress İçerik Hizmeti2022-02-22T18:35:04+03:00

WordPress sitenizi güncel tutmak için yeterince vakit ayıramıyorsanız,  profesyonel içerik üreticileri ile çalışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WordPress Bakım Hizmeti2022-02-22T18:29:52+03:00

WordPress bakım hizmeti ile zamandan tasarruf ederek; haftalık yedekleme, güncelleme ve kodlama hatalarının giderilmesi işlemlerini tarafımıza bırakabilirsiniz.

WordPress Güvenlik Hizmeti2022-02-22T18:28:43+03:00

WordPres sitenizin güvenlik problemlerini karşılamak üzere kapsamlı WordPress güvenlik hizmeti için benimle iletişime geçebilirsiniz.

WordPress Site Hızlandırma2022-02-22T18:27:27+03:00

WordPress uzmanı ekibimizle tema ya da eklenti kaynaklı CPU problemlerinizi çözebilir, SEO açısından gerekli olan WordPress site hızlandırma çalışmalarını yapabiliriz. Ücretsiz site analizi için hemen iletişime geçin.

WooCommerce Hizmeti2022-02-22T18:40:01+03:00

WordPress içerik yönetim sistemini, bir e-ticaret sitesine güç katmak için kullanabilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli işletmeleriniz için, zahmetsizce özelleştirilebilen WooCommerce sitesi ve WooCommerce hizmeti sunabiliriz.

WordPress Destek Hizmeti2022-02-22T18:23:41+03:00

WordPress destek hizmeti ile sitenizin sorunsuz bir şekilde çalışması için ihtiyacınız olan hizmeti alabilirsiniz. Kırık linklerin düzeltilmesi, beyaz sayfa hatalarının giderilmesi, veritabanı optimizasyonu gibi bir çok çalışmayı yapabiliriz.

WordPress Tema Kurulumu2022-02-22T16:50:38+03:00

Siz siteniz için gerçek içerikleri oluştururken, WordPress tema kurulum hizmeti ile size destek olabilirim. Tek ihtiyacınız olan benimle iletişime geçmek ve kullanmak istediğiniz temaları seçmek/değerlendirmektir.

WordPress Uzmanı Nedir?

WordPress, tüm dünyada popülaritesini her geçen gün arttıran bir web sitesi altyapısıdır. WordPress konusunda deneyimli ve bu alanda kendisini yetiştirmiş kişilere wordpress uzmanı denir. WordPress altyapısını çok iyi bir şekilde bilen ve hızlı çözüm üreten wordpress uzmanları, teknik anlamda bir çok konuya hakim, size yeni bir web sitesi hazırlayan veya sitenizdeki sorunları çözen kısaca wp uzmanı olarakta isimlendirilir.

WordPress Uzmanına mı İhtiyacınız Var?

Wordpress Uzmanı Ne İş Yapar?

Şirketiniz için kurumsal veya online satış yapan eticaret sitesi yaptırmak veya mevcut internet sitenizin yenilenmesi konusunda WordPress uzmanı ile birlikte çalışmak demek işi bilen birinin yönetiminde sorunsuz bir şekilde sitenizin kurulmasını sağlar. WorPress yapısı gereği içinde bir sürü özellik barındıran bir sistem olmasına rağmen tema kurulumu, eklenti kurulumu, yabancı dil desteği, Google seo ayarları ve diğer konular için wordpress uzmanı ile çalışmalısınız.

WordPress Uzmanı Nasıl Olunur?

Temel HTML Öğrenin: Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML), web tarayıcısında görülen içeriği ve düzenini kontrol eden şeydir. Oradan başlayarak kendinize, sizinle iletişim kurmak ve kodunuzun sonuçlarını görmek için kullanabileceğiniz bir kullanıcı ara yüzüne sahip olacaksınız. Daha gelişmiş dillerle uğraşırken, bu giderek daha da önem kazanacaktır.

Temel JavaScript Öğrenin: JavaScript, webin dili, tüm büyük web tarayıcıları (Chrome, Firefox, Safari, IE ve daha birçokları) yerleşik JavaScript desteği içermektedir. Şimdiye kadar kullandığınız her web sitesi veya web uygulaması muhtemelen arkasında çok sayıda JavaScript kodu içeriyordur. JavaScript artık sunucular, masaüstü bilgisayarlar ve cihazlar da dahil olmak üzere diğer platformlarda da popüler hale gelmektedir.

CSS Öğrenin: CSS, Basamaklı Stil Sayfaları anlamına gelmektedir. Sayfanızdaki HTML öğelerinin görünümünü ve şeklini özelleştirmek için kullanılır.

PHP Öğrenin: WordPress altyapısının arka planında php bulunmaktadır. Sorunları hızlı bir şekilde çözmek, eklenti yazmak ve tema kodlamak için php bilmeniz şarttır. WordPress uzmanı olmak istiyorsanız php olmazsa olmaz kodlama dillerinden biridir.

Teknik İngilizce önemli: İngilizce bilmek, birçok sektörde ve iş dalında önemli olduğu gibi bizim işimizde de çok önemli. WordPress ile ilgili yaşadığınız herhangi bir problemin çözüm noktasında, çok çeşitli İngilizce kaynaklar bulunur. En azından arama yapma, bunları anlama ve uygulama noktasında teknik İngilizce bilmek ve öğrenmek işinizi kolaylaştırır. Ayrıca İngilizce bilmek, günümüzün şartlarında yurtdışına iş yapmayı ve döviz bazında para kazanmayı da kolaylaştırır.

Bunların dışında yıllarca tecrübe, sorunları çözme becerinizi artıracaktır. Zorluklar yeni olsa bile, daha önce çok fazla uğraştığınız gerçeği size sorunların üstesinden gelmeye yeterli hale getirir. Metodolojileriniz sizin daha donanımlı olmanızı sağlar.

WordPress Uzmanı Hangi İşleri Yapar?

Peki wordpress uzmanı ne iş yapar? İşte WordPress uzmanının yaptığı işler;

 1. WordPress Kurulumu ve temel ayarların yapılması
 2. WordPress site düzenleme
 3. WordPress aylık bakım güncelleme hizmeti
 4. Sunucu kurulumu ve bakımı
 5. WordPress Optimizasyonu (hız, veritabanı, images vd)
 6. Tema seçimi, kurulumu ve düzenlemesi
 7. Plugin (eklenti) seçimi ve kurulumu
 8. WordPress SEO Hizmeti
 9. WordPress güvenlik duvarı kurulumu ve ayarları
 10. Anasayfa, kategori ve blog sayfaları tasarımı
 11. WordPress siteyi bakıma alma
 12. Canlı destek kurulumu
 13. Whatsapp Entagrasyonu
 14. Toplu WordPress içerik düzenlemeleri (yazı, url, görsel vb)
 15. WordPress Facebook piksel kurulumu
 16. WordPress Google Analytics kurulumu
 17. Mail bülten aboneliği kurulumu
 18. SMTP Mail ayarları
 19. Çoklu Dilli site kurulumu
 20. Hacklenmiş (saldırıya uğramış) sitenin kurtarılması
 21. Gelişkin formların (randevu, fiyat teklifi formu vb) kurulması
 22. Woocommerce kurulumu ve online satışa başlama
 23. Woocommerce xml entagrasyonu
 24. WordPress eğitim, otel, araç kiralama vb sektöre özel işlevlere sahip sitelerin kurulumu
 25. Banner, slayt gibi grafik tasarım öğelerin tasarımı
 26. WordPress Amp kurulumu
2023-01-13T00:56:27+03:00
Go to Top