Web Tasarım Nedir?

Freelance Web Tasarım
  • Mayıs 1, 2018

Kişi yada markaların tanıtımını yapmak ve/veya satış amacıyla internette yayınlamak için yapılan tasarımlara web tasarım denir. Grafik tasarımın internet ortamına aktarılması ve tarayıcıların okuyabilmesi için yazılımla buluşması “Web tasarım nedir?” sorusunun en güzel cevabı olabilir. Bu işi yapan kişilere web tasarımcı veya web master denir.

Web tasarım işleminin tamamlanması ile ortaya bir web sitesi çıkar ve kullanıclar aktif olarak bu siteyi ziyaret edebilir. Web sitenizin tasarım aşamasında içeriği, görüntüleneceği yol ve çalışma şekli gibi belli başlı unsurlar belirlenir. Kullanıcılarınızın etkili bir şekilde sitenizde vakit geçirebilmesi, sıkılmaması için bir düzen ile web sitenizde kullanılacak olan renkler, metinler, yazı fontları, grafikler, resimler ve en önemlisi belirlenen şablonu, planlama ve oluşturma sürecini oluşturur.

Web tasarım, internet sitesi tasarımı, web site tasarımı gibi çeşitli isimlerle anılan bu yöntem, internet ortamında markanızın/şirketinizin tanıtılması amacı ile web sitenizin planlama işleminde sonra grafiksel ve yazılımsal çalışmaların web tasarım uzmanı tarafından uygulanmasına web tasarım aşamaları denir.

Kullanıcılar web tasarım sayesinde bilgilendirme, etkileşim ve paylaşmanın en etkin araçlarından birisi olan web sitenize erişebilir olacaklar.

Web tasarımda dikkat edilmesi gerekenler‘in başında site içeriğinin ve görsellerin birbiri ile uyumlu olmasıdır. Web site tasarımının sade ve şık olması en önemli artı olabilir. Çünkü kullanıcının aradığı asıl şey bilgidir. Kullanıcılar sitenize girer ve aradıkları bilgiyi alıp ve çıkarlar. Sade bir tasarım ve etkileyici bir içerik ile herkesi sitenizde tutabilirsiniz…

Yoruma Kapalı.