Freelance WordPress Uzmanı

Profesyonel Wordpress Hizmetleri
  • Şubat 25, 2019

Web tasarım nedir konusuna daha önce değinmiştik bu yazımızda bir wordpress uzmanının yeterliliklerinden bahsedeceğiz. Web sitemizin internet ortamındaki vitrinimiz olduğunu biliyoruz,burada verdiğimiz hizmeti, sattığımız ürünleri etkili bir şekilde sunmak bize rakiplerimize oranla çok büyük avantajlar sağlayabiliyor.

Bir web sitesi tasarlamak için günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biriside CRM, türkçesiyle içerik yönetim sistemleridir. Bu sistemlerden en meşhur olanı ise WordPress’tir. Programcılık hakkında hiçbir kodlama bilgisi olmayan sadece tıklamalar ile hertürlü içeriği üretip, sitenizde yayınlamanıza ve yönetmenize yarayan bir sistemdir. WordPress, php dili kullanılıp hazırlanmış olan ve sürekli güncellenen bir yapıya sahiptir, bu güncelleştirmeleri takip etmeniz ve sitenizde tek tıkla gerçekleştirmeniz sitenizin güvenliği ve hızı bakımından daha iyi bir performansa sahip olmasını sağlayacaktır. Freelance wordpress developerların çoğunluğu, profesyonel wordpress hizmetleri veren ajanslar/kişiler php diline oldukça hakimdir veya hakim olması beklenmektedir, çünkü sıradan wordpress kullanıcılarının aksine bazı sorunları kodlama bilgisiyle müdahele etmek gerektiği için bu işin derinlerine inmek gerekiyor, örneğin hayatında php ile bir proje çıkarmamış birisi tam manasıyla wordpress uzmanı olamaz çünkü o kişide sadece sizin gibi birkaç tıklamayla sorunu çözmeye çalışacak ama sadece çalışacaktır…

Freelance wordpress uzmanı olmak için php bilgisinin olması avantaj olarak kabul edilir, bunun haricinde freelance web tasarımcınızın html, css, javascript, jquery, php ve mysql gibi teknolojilerine ne kadar hakim olduğunu sorabilirsiniz, bunun sebebi sitenin bir görünüşü olması için html ve css bilmek temel şartlardır, bir web tasarımcı için nefes almak kadar basit bir iştir bu, javascript ve jquery teknolojileri ise sitenizi daha interaktif hale getirir örneğin iletişim formunda gönder butonuna bastınığızla gelen “mesajınız iletildi” penceresi bunun gibi teknolojiler javascipt kütüphaneleri kullanılarak yapılır, sonuncusu php ve mysql, php zaten wordpress uzmanları için olmazsa olmazı olarak açıkladık kendisi sunucu tarafında çalışan bir programlama dilidir ve mysql bilgilerinizi veritabanınla işleyen, kullanan, silebilen, okuyabilen bir veritabanı yönetim sistemidir.

Freelance wordpress uzmanlarının yeteneklerini özetleyecek olursak;
İyi derece php bilgisi wordpress uzmanı için olmazsa olmaz bir konudur. Malesef ortada wordpress seo denen bir saçmalık var sektör bu konuda kirli bilgilerle dolu wordpress seo olarak bilenen birşey yoktur, wordpress sitelere uygulanan seo çalışmaları vardır yani freelance wordpress uzmanlarından seo bilgisine de sahip olmaları beklenir. Sunucu tarafında bilgi sahibi olmaları gerekir, domain, hosting ve cpanel bilmeden kurulumu bile gerçekleştiremezler. Kurulumu yaptıktan sonra sıra temalara gelir wordpress temalarını google’ binlerce tema bulabilirsiniz. Ücretli olarak geliştilen ve kullanıcılara sunulan temalara ise themeforest.net yada templatemonster.com üzerinden ulaşabilirsiniz, ben bu ikisinden başka site kullanmıyorum. Eklenti kurulumunu bilmek gerekiyor, yaklaşık 60.000 eklenti bulunuyor, bunların ayarlarını bilicek kadar ingilizceye hakim olmanız gerek, wordpress temaların demolarını içerik yükleme işlemini bilmeniz gerekiyor. Dil değiştirme işlemini yapmak için gerekli eklentileri kullanabilmeniz ve çeviri işlemini ya sizin yada çevirmen tutup yaptırmanız gerekmektedir.
Woocommerce eklentisi ile wordpress sitenizini bir e-ticaret sitesine dönüştürmeniz mümkün…

Yoruma Kapalı.