SEO Nedir?

Şu anda her şey çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Belki de işletmeniz veya organizasyonunuz için hızlı bir şekilde bir web sitesi kurmaya karar vermişsinizdir. Veya mevcut web sitenizi canlandırmaya karar verdiniz. İpuçları ararken bu terimle “SEO” ile karşılaşmaya devam edersiniz. Ne anlama geldiği biliyor musunuz? Burada ne anlama geldiğini ve ona en iyi nasıl yaklaşılacağını açıklayacağız!

SEO, ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ anlamına gelir. Google veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarında yüksek bir konuma ulaşmalarını sağlamak için web sayfalarınızı optimize etme uygulamasıdır.

SEO, organik – diğer adıyla ücretli olmayan sıralamayı iyileştirmeye odaklanır. Bir web siteniz varsa ve daha fazla trafik almak istiyorsanız, pazarlama çalışmalarınızın bir parçası olmalıdır.

SEO hakkında her şeyi öğrenmek ister misiniz? SEO’nun temellerini öğreneceksiniz, böylece kendi web sitenizi optimize etmeye başlayabilirsiniz!

Google’ın algoritması

Google Algoritma Güncellemeleri ve SEO'ya Etkisi

Arama sonuçlarının sıralaması Google algoritmalarına göre belirlenir. Google’ın algoritması gizli kalsa da, SEO’daki yılların deneyimi ve değişimi arama sonuçlarının iyileştirilmesi için hep daha iyi olarak ilerledi. Google’ın kullandığı panda, penguen, rankbrain, fred, pirate, pigeon, mobilgeddon son güncelleme alan algoritmalarıdır. Görüşümüze göre, Google’ın algoritmasındaki faktörler iki kategoriye ayrılabilir:

Site içi SEO faktörleri

Sayfa içi SEO faktörleri, web sitenizin iç koşullarının etkilediği her şeydir. Bu faktörler, (örn. Kodunuzun kalitesi, link yapısı) ve veya içerikle ilgili hususlar gibi . Bunların hepsi çok önemli sayfa içi SEO faktörleridir.

Site dışı SEO faktörleri

Sayfa içi SEO faktörlerine ek olarak bu faktörler, diğer web sitelerinden bağlantılar ve kendi web sitenizin dışındaki diğer pazarlama faaliyetlerini içerir. Sayfa dışı SEO faktörleri için Google’ı etkilemek oldukça zor olabilir.

Bu sayfa dışı faktörlerden en önemlisi, sitenize yönelik bağlantıların sayısı ve kalitesidir. Web sitenize bağlanan ne kadar kaliteli ve alakalı siteler varsa Google’daki konumunuz o kadar yüksek olacaktır.

Başka bir sayfa dışı faktör, sektör rekabetinizdir . Bazı nişlerde sıralama diğerlerine göre çok daha zordur. Bu nedenle, pazarınızın rekabet gücü, sıralama şansınız üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir.

Bütünsel(Holistic) SEO

Freelance SEO hizmeti verdiğimizde ‘ Bütünsel SEO ‘ dediğimiz şeyi uygularız . Bu, birincil hedefinizin mümkün olan en iyi web sitesini oluşturmak ve sürdürülebilir olması gerektiği anlamına gelir. Google’ı kandırmaya çalışmayın, sürdürülebilir, uzun vadeli bir strateji kullanın. Web siteniz son derece yüksek kalitede ise sıralama otomatik olarak gelecektir.

Google, misyonu dünyanın tüm çevrimiçi bilgilerini indexlemek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı kılmak olduğundan, kullanıcılarını doğru yere götürmek istiyor.

Buna ek olarak Google elbette para kazanmak istiyor. Bunu başarmak için, insanların Google’ı kullanmaya devam etmeleri gerekiyor. Bu, insanlara aradıkları sonuçları göstermeleri gerektiği anlamına gelir. Dolayısıyla, web sitenizin pazarınızdaki yeri iyiyse, Google sonuçlarda üst sıralarda yer almasını ister.

Google’da kalıcı olarak iyi sıralama, web sitenizin her yönüne ve pazarlamasına odaklanan kapsamlı bir SEO stratejisi gerektirir. Teknik tarafı,  (UX), web sitenizdeki içerik: hepsinin birinci sınıf olması gerekir. Google’da sıralamayı iyi tutmak için bizim dediğimiz gibi bütünsel bir SEO yaklaşımı geliştirmelisiniz.

SEO Hizmeti size nasıl yardımcı olur?

Temel avantajlarından biri, yüksek kaliteli ve popüler içerik oluşturmanıza yardımcı olmasıdır. Biz arama motorlarının önerdiği gibi ayrıntılara önem vererek okunabilirliği yüksek içeriklerle sitenizi internetteki binlerce kopya içerikten farklı olmanıza yardımcı oluyoruz!

Sitenizi anahtar kelimeler için optimize etmenize yardımcı olur ve bunun da ötesinde, site yapınızı iyileştirir, takip kodlarını entegre eder, dahili ve harici bağlantı teknikleriyle SEO çalışmalarını sürdürüyoruz.  Ve dahası var!

Sonuç

SEO, web sitelerini Google’ın veya başka bir arama motorunun arama sonuçlarında yüksek bir konuma ulaşmalarını sağlamak için optimize etme uygulamasıdır. Freelance SEO hizmeti aldığınızda, sitenizin her yönünü en iyi hale getirmeye odaklandığımız için, bütünsel SEO’nun web sitenizi derecelendirmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz.

Herhangi bir siyah şapka SEO hilesi kullanmayın, çünkü sonunda bunun sıralamanız için olumsuz sonuçları olacaktır. Bunun yerine, kullanıcınızı göz önünde bulundurarak sürdürülebilir SEO uygulayın ve uzun vadede fayda sağlayın.