fbpx

7 En İyi WordPress Akordeon Eklentisi (2021)

7 En İyi WordPress Akordiyon Eklentisi (2019)

7 En İyi WordPress Akordeon Eklentisi (2021)

En iyi WordPress akordeon menü eklentilerini mi arıyorsunuz?

Akordeon, içeriği daraltılabilir bir sekme düzeninde görüntülemenizi sağlayan düzgün bir web tasarım tekniğidir.

Bu yazıda, WordPress web sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress akordeon eklentilerini paylaşacağız.

Neden WordPress’e Akordeon Eklemeniz Gerekiyor?

Akordiyonlar, uzun kaydırma eklemeden yazılarınızda ve sayfalarınızda daha fazla içerik görüntülemenize olanak tanır. Bir sayfanın uzunluğunu kısaltmak istiyorsanız, sitenizde bir akordeon öğesi kullanmayı düşünmelisiniz.

Her sekmenin içindeki metinle dikey veya yatay akordeonlar ekleyebilirsiniz. Kullanıcılar sekmeyi tıkladığında veya fareyle üzerine geldiklerinde, içeriği ortaya çıkarmak için genişler.

Akordiyonlar, en yaygın olarak , soruları sekmeler halinde görüntüleyerek bir sık sorulan sorular (SSS) bölümü eklemek için kullanılır . Ancak, kullanıcıları kaydırmadan kurtarmak istediğiniz her türlü içeriği eklemek için bunları kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, WordPress web sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress akordeon eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. Akordeon

Akordeon, sayfalarınıza, yazılarınıza, şablon dosyalarınıza ve sitenizin herhangi bir yerine kısa kodlar kullanarak güzel akordeonlar eklemenizi sağlayan kullanışlı bir WordPress eklentisidir .

Duyarlı bir tasarıma sahiptir ve içeriğinizi tüm cihazlarda güzel bir şekilde görüntüler.

Akordeon, akordeon sekmelerinizde güzel simgeleri kullanmanıza olanak tanıyan Font Awesome simge yazı tipi desteğine sahiptir.

Bu eklentiyi kullanarak sitenize sınırsız akordeon ekleyebilirsiniz. Açık ve kapalı akordeon stillerini değiştirmenize, akordeonu silmeden gizlemenize, içerik için metin hizalamasına ve daha pek çok şeye olanak tanır.

2. SeedProd

SeedProd, 1 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan, piyasadaki en iyi sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucusudur. Herhangi bir kodlama gerektirmeden her türlü açılış sayfası oluşturmanıza olanak sağlar.

Sayfanızın herhangi bir bölümüne genişleyen ve daralan metin bölümleri eklemenizi sağlayan bir akordeon bloğu içerir.

Tek yapmanız gereken akordeon bloğunu sayfanıza sürükleyip bırakmak ve özelleştirmeye başlamak.

Metin bölümlerinin sayısı üzerinde tam kontrole sahipsiniz ve benzersiz bir açılır simge ekleyebilirsiniz.

Hatta tipografiyi, rengi, metin aralığını ve daha fazlasını web sitenizin tasarımına tam olarak uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, WordPress ile bir açılış sayfasının nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

3. Akordeon FAQ

Akordeon FAQ, WordPress siteleri için başka bir akordeon eklentisidir. WordPress blogunuzda herhangi bir yere kolayca akordeon eklemenize yardımcı olan bir sürükle ve bırak oluşturucuya sahiptir.

Akordeonları sıralayabilir ve arka uçta yukarı veya aşağı sürükleyerek yerleşimlerini yönetebilirsiniz.

Birden fazla şablona, ​​sınırsız renk seçeneğine, Font Awesome simge desteğine, duyarlı tasarım için önyükleme çerçevesine ve daha fazlasına sahiptir. Akordeon SSS hızlı yüklenir ve bu, sitenizin arama motoru sıralamaları için harikadır.

4. Tab – Accordion, FAQ

Tab, Accordion and FAQ, WordPress’e güzel animasyonlu sekmeler ve akordeonlar eklemenizi sağlayan bir WordPress eklentisidir.

WordPress yayınlarına, sayfalarına ve kenar çubuğu widget alanlarına duyarlı yatay, dikey, animasyonlu ve diğer akordeonları kolayca ekleyebilirsiniz.

Birden çok geçiş efektine, farklı düzenlere, sekmeleri sıralamak için sürükle ve bırak işlevine ve daha fazlasına sahiptir.

5.Arconix Shortcodes

Arconix Shortcodes, sitenize sekmeler ve akordeonlar eklemek için farklı stil kısa kodlarına sahip çok amaçlı bir WordPress eklentisidir. İçeriğinizi akordeonlarla görüntüler ve tüm mobil cihazlarda düzgün bir şekilde görünür.

Sınırsız akordeon oluşturabilir ve bunları kısa kodlar yardımıyla istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Eklenti ayrıca kısa kod adı çakışmalarını önlemenize izin veren bir uyumluluk modu ile birlikte gelir.

6. Easy Accordion

Easy Accordion, sınırsız akordeon kurmanıza ve bunları sayfalarınıza, yayınlarınıza, widget alanlarınıza ve şablon dosyalarınıza eklemenize izin veren başka bir WordPress akordeon eklentisidir.

Premium sürümlerini satın alırsanız, gelişmiş kısa kod sistemi, WordPress kategorilerinden akordeonlar ve özel taksonomiler, temalar, sınırsız renk desteği ve daha fazlası gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

7. Shortcodes Ultimate

Shortcodes Ultimate, birden fazla özellik eklemek için bir dizi kısa kodla birlikte gelen kapsamlı bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi, sitenize 1 tıklama kısa kod ekleme ve canlı önizleme ile akordeon eklemek için kullanabilirsiniz.

Akordeonu WordPress sitenizin herhangi bir widget alanına eklemek için kullanabileceğiniz özel bir widget’a sahiptir. Shortcodes Ultimate’ın kullanımı kolaydır ve modern WordPress temalarıyla sorunsuz çalışır .

Bu makalenin en iyi WordPress akordeon eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, WordPress sitelerinizi saldırılardan nasıl korumanız gerektiğini de görmek isteyebilirsiniz.