21 Ücretsiz Backlink Checker Aracı (SEO Backlink Analizi)

Freelance olarak çalıştığım web dünyasında size oldukça fayda sağlayacak bir içerikle geldim. Bu blog paylaşımımda kullandığım ücretsiz backlink denetleme araçlarının tam bir listesini alacaksınız. Sitenizin SEO & Backlink analizini ücretsiz bir şekilde yapabileceğiniz 21 backlink aracını öğrenmek için okumaya devam edin!

Web sitenizin veya bir rakibinizin backlink profilini , kaç tane alan adının belirli bir URL’ye bağlantı verdiğini ayrıca bağlantı metni ve dofollow – nofollow bağlantı oranına göre taramak istiyorsanız , bu ücretsiz web sitesi Backlink Checker listesi tam size göre…

Bağlantı oluşturmak ve web sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) sıralamasını iyileştirmek için, kullanabileceğiniz veriler elde etmek için hepsini denemenizi tavsiye ediyorum.

Ücretsiz Backlink Checker Araçları

Ücretsiz Backlink Denetleyici Araçlar

1. Google Search Console

Link: https://search.google.com/search-console/

Google Search Console, arama motoru örümceklerinin web siteniz için dizine eklenen backlinkleri en doğru verilere sahip, en iyi Google geri bağlantı denetleyicisidir. Bu ücretsiz backlink kontrol aracı, her web site sahibi ve SEO uzmanı tarafından kullanılmalıdır.

Bu analizörün tek dezavantajı, size ait olmayan sitelerin backlink profillerini kontrol edememeniz ve aşağıda listelenen diğer backlink denetim araçları gibi web sitenizi işaret eden her bir bağlantıyı raporlamamasıdır.

2. Ubersuggest Backlink Analyzer

Link: https://app.neilpatel.com/en/seo_analyzer/backlinks

Ubersuggest, anahtar kelime araştırması, trafik analizi, sıralama takibi ve web sitesi denetimleri gibi diğer SEO yazılımlarına ek olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir backlink analiz aracına sahiptir.

3. Ahrefs Backlink Checker

Link: https://ahrefs.com/backlink-checker

Backlink analizi için premium bir uygulamasının gücüne bir göz atarak, Ahrefs’in ücretsiz geri bağlantı denetim aracını test edebilirsiniz. Bu, dijital pazarlama uzmanları tarafından kullanılan en iyi SEO araçlarından biridir.

4. Semrush Backlink Audit

Link: https://www.semrush.com/analytics/backlinks/

Semrush, Ahrefs’e rakip olan bir başka popüler web site backlink denetleyicisidir. Ücretsiz olarak 10 sorgulama yapmanıza izin veriyor, bunu yeni bir hesap açarak deneyebilirsiniz.

5. LinkMiner

Link: https://linkminer.com/

Mangools tarafından sunulan LinkMiner, backlink analizi için açık ara en sevdiğim araçtır. Öyle ki, yazılıma üye oldum. Bence internetteki en ucuz ve en iyi SEO aracı. Üstelik kredi kartı girmeden 10 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. LinkMiner’ın harika yanı, anahtar kelime araştırması, sıralama takibi, SERP analizi gibi diğer SEO araçlarını da bünyesinde barındırıyor.

6. SEO SpyGlass

Link: https://www.link-assistant.com/seo-spyglass/

SEO Powersuite’ten SEO SpyGlass, diğer araçlardan farklı olarak kendisi masaüstü bir yazılıma sahip, üstelik ücretsiz sürümü de oldukça işinize yarayabilir. Bu backlink kontrol aracına erişmek için bir e-posta adresi girmeniz yeterlidir.

7. Seobility

Link: https://www.seobility.net/en/backlinkchecker/

Seobility, herhangi bir kayıt olmadan size günde 3 adet backlink denetimi sağlar. Kazandığınız backlinklerin tamamını listemiyor ama işiniz acilse hemen bir göz atmak isterseniz üye olmadan veya bir program indirmeden rahatça bakıp çıkabilirsiniz.

8. SEO Profiler

Link: https://www.seoprofiler.com/seo/link-analysis

SEO Profiler, Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak, eksiksiz bir SEO araçları paketidir. 102 milyardan fazla bağlantı içeren backlink veritabanıyla bugün kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz backlink denetleyici araçlarından biridir.

9. Moz Link Explorer

Link: https://moz.com/link-explorer

Moz, veritabanında 40 trilyondan fazla bağlantıyla kendisini dünyanın en iyi backlink denetleyicisi olarak biliniyor. SEO uzmanları tarafından kullanılan en iyi yazılımlardan biridir ve Link Explorer aracı, Sayfa Otoritesi ve Etki Alanı Otoritesi puanlarını bildiren backlink denetimlerinde etkilidir.

10. SEO Review Tools

Link: https://www.seoreviewtools.com/valuable-backlinks-checker/

SEO Review Tools, internette var olduğuna inanamayacağınız ücretsiz backlink analiz araçlarından oluşan , kullanabileceğiniz ortalama bir yazılım diyebiliriz. Kullanımı ücretsiz ve yöneticinin istediği tek şey, projeye devam etmesi için bağışta bulunmanız.

11. RankWatch

Link: https://www.rankwatch.com/backlinks/

RankWatch, hem web sitenizi hem de en iyi rakiplerinizi analiz etmek için iyi bir Google backlink denetleyicisidir. Yönlendiren etki alanlarına, bağlantı metinlerine, dofollow ve nofollow bağlantılarına ve daha fazlasına anında erişebilirsiniz .

12. MajesticLink

Link: https://majestic.com/backlink-checker

Majestic, 2008 yılında bir web sitesi backlink analiz hizmeti başlattı ve SEO endüstrisinde, dünya çapında SEO profesyonelleri için kıyaslama haline gelen Trust Flow ve Citation Flow SEO puanlarını geliştirmesiyle tanınıyor. Bu uzman düzeyinde aracı ücretsiz olarak deneyin.

13. Monitor Backlinks

Link: https://monitorbacklinks.com/seo-tools/backlink-checker

Monitor Backlinks, Majestic’in Trust Flow ve Citation Flow derecelendirmelerinin yanı sıra bağlantı durumunu ve bağlantı metnini okunması kolay bir tabloda görüntüler.

14. The Hoth

Link: https://www.thehoth.com/backlinks-checker/

Hoth’un backlink checker aracı Semrush tarafından desteklenmektedir. Ayrıca bu site bir üyelik işlemi olmadan sonuçları hızlıca size getiriyor.

15. Small SEO Tools

Link: https://smallseotools.com/backlink-checker/

Small SEO Tools, geri bağlantı verilerini ücretsiz olarak almak için hızlı ve kolay bir araçtır. Ayrıca, bir Excel raporunu indirme ve raporu diğer kişilerle çevrimiçi olarak paylaşma seçeneğine de sahiptir. Dezavantajı ise site bütün backlinkleri listelemiyor, sonuç sayfası bana çokta yeterli gelmedi.

16. Bing Webmaster Tools

Link: https://www.bing.com/webmasters/

Google Search Console’a benzer, ancak yalnızca sıralama dizini için veri sağlar. Dünyanın en iyi 10 arama motorundan biri olarak , web sitenizin Bing’deki backlinklerini izlemek için bir hesap oluşturmalısınız.

17. Website SEO Checker

Link: https://websiteseochecker.com/backlink-checker/

Website SEO Checker, temel olarak yukarıdaki Small SEO Tools’a çok benzer bir yapıya sahip. Listede yer almasını istedim fakat kullandığım bir araç değil belki kendilerini geliştirirler ileride daha çok işimize yarayabilir.

18. Sitechecker

Link: https://sitechecker.pro/backlinks-checker/

Sitechecker, bir sitedeki tüm sayfaları kontrol etmenize izin veren, 7 gün ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir SEO analiz aracıdır.

19. Link Graph

Link: https://linkgraph.io/free-backlink-analysis/

Link Graph, bağlantı profillerini derinlemesine değerlendirmenize ve karşılaştırmanıza olanak tanır. Rakiplerinizi hızlı bir şekilde analiz etmek veya sitenize gelen toksik backlinkleri bulmak için kullanabilirsiniz.

20. SE Ranking Backlink Checker

Link: https://seranking.com/backlink-checker.html

14 gün ücretsiz üyelikle kullanabileceğiniz bu araç, SEO ve backlink analizinde oldukça adı duyulmuş bir platformdur. Sayfa-domain puanlaması, yazı/görsel oranını, dofollow/dofollow sayısı, Alexa sıralaması gibi tüm bilgileri veren dolu bir araçtır. Göz atmanızı tavsiye ederim.

21. LXR Marketplace

Link: https://lxrmarketplace.com/seo-inbound-link-checker-tool.html

LXR Marketplace, bu listedeki son backlink analiz aracıdır ve herhangi bir kayıt veya ücret gerektirmeden 100 adete kadar backlink profili denetimi sunar.

Backlink Profilinizi Geliştirmek için 21 Backlink Analiz Aracı

Ücretsiz Backlink Denetleyici Araçlar Özeti

Umarım bu ücretsiz backlink kontrol araçları listesini beğenmişsinizdir.

Bazılarını daha önce duyduğunuzu veya kullandığınızı tahmin edebiliyorum ama umarım içlerinde yeni keşfettiğiniz işinize yarayan araçlar vardır. Web sitesi denetleme araçlarının çoğunda backlink checker tool mevcut fakat ücretsiz olanları sizlere sunmak istedim, deneme sürümü bile olsa proje hakkında genel bilgi almak için bakabilirsiniz.

Ancak en iyi backlink denetleme araçlarının ücret talep edenler olduğu da bir gerçek. O yüzden bu listeyi olabildiğince uzun tutmaya çalıştım. Web sitenizin backlink profili için en derin ve doğru verileri elde etmek istiyorsanız yukarıdaki araçlardan birini seçerek size uygun süreme geçmek çok daha verimli olacaktır.

İlgili Yazılar:

2023-01-13T00:48:24+03:00
Go to Top